Sprzątanie przedszkoli i żłobków

Posyłając dziecko do przedszkola, mamy nadzieję, że nasza pociecha będzie tam bezpieczna. Nasz maluch spędza w przedszkolu nierzadko większą część dnia i chcielibyśmy, aby czuł się tam prawie jak w domu. Wierzymy, że panie przedszkolanki otoczą go troskliwą opieką, zadbają o bezpieczeństwo i rozwój naszego dziecka. Dlatego tak ważne jest aby w placówce zachowane były normy sanitarne. Małe dzieci, szczególnie te, które dopiero zaczynają swoją edukację przedszkolną, mają bardzo niską odporność i ich organizmy szybko są infekowane przez niebezpieczne drobnoustroje.

Miejsca będące wylęgarnią zarazków w przedszkolach i żłobkach

Wspólne zabawy w grupie, przekazywanie sobie zabawek, powodują szybkie przenoszenie się wirusów i bakterii pomiędzy dziećmi. Szczególnie widoczne jest to w okresie jesienno-zimowym, kiedy do przedszkola nierzadko przyprowadzane są chore dzieci. Aby uniknąć szybkiego rozprzestrzeniania się chorób w placówkach oświaty, bardzo ważne jest więc uświadamianie dzieci w jaki sposób powinny się zachowywać oraz dbać o higienę. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów kluczowym aspektem jest również utrzymywanie czystości na terenie przedszkola bądź żłobka.

Małe dzieci nieświadome tego z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać korzystając np. z toalety bezwiednie dotykają wyposażenia ubikacji i po skorzystaniu z niej niedokładnie lub wcale nie myją rączek w obawie, że mogłaby je ominąć ciekawa zabawa.  Później dotykają zabawek i biorą je do ust. W takiej sytuacji nietrudno o zarażenie groźną bakterią. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o czystość w żłobkach i przedszkolach. Największe zagrożenie stanowią toalety. Dlatego należy je na bieżąco sprzątać i dezynfekować specjalistycznymi preparatami wysokiej jakości. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie produktów marki Clinex np. Clinex W3 Multi lub Clinex W3 Bacti.

Profesjonalne środki do mycia muszli klozetowych

Clinex W3 Multi to koncentrat w postaci żelu. Bardzo dobrze sprawdza się podczas mycia muszli klozetowych, pisuarów, porcelanowych umywalek czy brodzików.  Posiada wyprofilowaną końcówkę w dozowniku, ułatwiającą aplikację preparatu.  Posiada przyjemny zapach. Można go również stosować po rozcieńczeniu do mycia posadzek w pomieszczeniach sanitarnych oraz do czyszczenia fug.

Jaki produkt do dezynfekcji toalet?

Clinex W3 Bacti jest preparatem myjąco dezynfekującym, również w postaci żelu. Oprócz pomieszczeń sanitarnych, ma zastosowanie także w pomieszczeniach gastronomicznych. Można go stosować do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Po użyciu produkt należy dokładnie spłukać wodą. Substancją czynną, zastosowaną w tym produkcie, jest kwas glikolowy. Produkt ten nie zawiera chloru, który jest substancją drażniącą. Przy częstym stosowaniu może podrażnić drogi oddechowe i zwiększyć podatność na alergie lub doprowadzić np. do powstania astmy.

Dezynfekcja pomieszczeń gastronomicznych w przedszkolach i żłobkach

Do mycia i dezynfekcji pomieszczeń gastronomicznych, w których przygotowywane są posiłki dla dzieci, można również użyć produktu Clinex Barren. Został on stworzony na bazie trzeciorzędowej alkiloaminy o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym, dzięki temu posiada szerokie spektrum działania.

Czystość w przedszkolnej sali do zajęć

Zadbana sala, w której odbywają się zajęcia musi być codziennie wietrzona, odkurzana. Podłogę należy umyć, a ze stolików i półek z zabawkami zetrzeć kurz. Do mycia podłóg bardzo dobrze sprawdzi się produkt Clinex M6 Medium o przyjemnym zapachu nie zawierającym alergenów. W przypadku małych dzieci jest to bardzo ważne. Do mycia wszystkich pozostałych powierzchni można zastosować uniwersalny produkt Clinex Blink. Od czasu do czasu powierzchnie stolików, przy których dzieci spędzają dużo czasu należy zdezynfekować preparatem Clinex Nano Protect Silver Table. Jest on produktem gotowym do użycia i nie wymaga spłukiwania. Jest odpowiedni do codziennej dezynfekcji klamek drzwi, zabawek, stołów, blatów oraz urządzeń kuchennych i wnętrz urządzeń chłodniczych. Dzięki zawartości etanolu i aktywnych NANO cząsteczek srebra preparat niszczy bakterie, grzyby oraz zarodniki.

Jak dbać o przedszkolne dywany?

Dzieci bardzo dużo czasu spędzają bawiąc się na dywanie. Jeśli przedszkole posiada odkurzacz do prania ekstrakcyjnego, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie użycie produktów Clinex Textil SHP do prania ekstrakcyjnego. Jest to metoda prania, która pozwoli nam utrzymać dywany w jak najlepszym stanie. Jednocześnie będą one bezpiecznym miejscem zabaw dla dzieci. Jeśli takiego odkurzacza przedszkole nie posiada, to odpowiedni będzie preparat Clinex Textile Foam do czyszczenia ręcznego, który również zadba o czystość i bezpieczeństwo dzieci.

Lśniąca podłoga i toalety pachnące świeżością to wizytówka dobrze prowadzonego żłobka czy przedszkola, a co najważniejsze zwiększenie ochrony dzieci przed bakteriami i wirusami. Dodatkową ochronę zapewnia stosowanie odpowiednich środków chemicznych, bezpiecznych dla maluchów. Wpłynie to pozytywnie na ocenę placówki i uspokoi rodziców przyprowadzających dzieci do przedszkola.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.