Utrzymanie czystości w kotłowni olejowej? Sprawdź, jak wyczyścić zaolejone podłogi!

Kotłownia olejowa – co warto o niej wiedzieć?

Kotłownia olejowa nieco różni się od standardowej kotłowni z piecem opalanym paliwem stałym. Magazyn oleju oraz kotłownia, w której znajduje się kocioł olejowy, musi spełniać odpowiednie warunki. Jednym z nich jest wodoszczelność podłóg i ścian do 10 cm. Dzięki takim wymogom również znacznie łatwiejsze jest utrzymanie czystości w takiej kotłowni. Z powodzeniem można korzystać z usług firm sprzątających, które do czyszczenia wykorzystują profesjonalne maszyny i środki czystości.

Sama instalacja olejowa składa się ze specjalnego kotła oraz magazynu paliwa opałowego. Olej do palnika kotła dostarczany jest przewodami. Jednym z kluczowych elementów tejże instalacji jest filtr, który od czasu do czasu trzeba wyczyścić. Usunięcie zanieczyszczeń w przypadku cieczy takich jak oleje nie jest łatwym zadaniem Warto więc zastosować profesjonalny środek taki jak Clinex Anti-Oil, który posiada wysokie właściwości emulgujące tłuszcze oraz smary. Środek ten można stosować również w myjkach ultradźwiękowych.

Olej na podłodze? Sprawdź, jak wyczyścić zaolejone podłogi?

Jak już wspomnieliśmy na początku, zaolejone posadzki są jednym z najtrudniejszych zabrudzeń. Plamy tego typu nie rozpuszczają się w wodzie, a więc ich usunięcie wymaga zastosowania odpowiednich preparatów. Świeżą plamę z oleju stosunkowo łatwo jest usunąć. Aczkolwiek i tutaj warto zastosować dobrej jakości preparat emulgujący tłuszcz i smary, taki jak Clinex Anti-Oil, z którego należy przygotować 1% roztwór czyszczący. Świeżą plamę można spryskać roztworem, który w niespełna 30 sekund zwiąże olej i pozwoli z łatwością usunąć zabrudzenie. Po tym czasie wystarczy przetrzeć miejsce szmatką, by zebrać pozostałość preparatu wraz z brudem.

Specjalna formuła środka wzbogacona o silne detergenty pozwala skutecznie odseparować nawet zaschnięte zabrudzenia od powierzchni. W przypadku plam z oleju działa niczym szpachelka, ułatwiając czyszczenie zaolejonych posadzek. Dzięki innowacyjnym składnikom produkt jest silny, ale zarazem bezpieczny w użytkowaniu. Pozwala to na uniknięcie stosowania agresywnych środków chemicznych, co gwarantuje bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni.

Profesjonalne czyszczenie kotłowni olejowych z równie profesjonalnymi produktami!

W profesjonalnym czyszczeniu kotłowni olejowej nie może więc zabraknąć Clinex Anti-Oil, który poradzi sobie nawet z zaschniętymi plamami z oleju opałowego. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych – 1 litr oraz kanister 10 litrowy. Jako środek skoncentrowany do zastosowania po rozcieńczeniu, daje gwarancję ekonomicznego sprzątania silnie zabrudzonych posadzek.

Clinex Anti-Oil nadaje się zarówno jako preparat do codziennego użytkowania, jak i gruntownego czyszczenia. Wystarczy przygotować roztwór w zależności od stopnia zabrudzenia z 50 lub 100 ml preparatu na 10 litrów wody. A następnie wymyć posadzki np. z wykorzystaniem płaskiego mopa z mikrofibry. Clinex Anti-Oil można także stosować zarówno w myciu ręcznym, jak i maszynowym.

Gruntowne porządki w kotłowni

Kotłownia od czasu do czasu wymaga przeprowadzenia gruntownych porządków. Warto w tym celu sięgnąć po silniejszy preparat, jakim jest Clinex M9 Strong, który został opracowany specjalnie do gruntownego mycia posadzek. Jego skoncentrowana formuła o silnych właściwościach czyszczących pozwala usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia oraz nawarstwione pozostałości preparatów czyszczących.

Jak wyczyścić gruntownie posadzki w kotłowni? Wystarczy przygotować roztwór, rozcieńczając od 50 do 500 ml preparatu w 10 litrach wody i zastosować go w myciu ręcznym lub maszynowym. Moc roztworu dobieramy zależnie do stopnia zabrudzenia. Preparat można stosować do mycia z wykorzystaniem mopów, szorowarek czy maszyn jednotarczowych.

W każdej firmie sprzątającej niezwykle ważna jest jakość świadczonych usług. Aby móc zagwarantować ją na najwyższym poziomie, musisz sięgać po sprawdzone, przebadane i pewne produkty. Marka Clinex oferuje szeroki wybór jeśli chodzi o profesjonalną chemię sprzątającą. Środki te są bezwzględne dla brudu, ale delikatne dla powierzchni. Dostępne są także w dużych, ekonomicznych kanistrach, a ich silnie skoncentrowana formuła przekłada się także na dużą wydajność. Clinex to połączenie prostoty użytkowania z najlepszą jakością, wysoką skutecznością i równie dużą oszczędnością.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.