Jak przygotować roztwór myjący?

Jak ważny jest właściwie przygotowany roztwór myjący?

Jest sprawą oczywistą, że jeden uniwersalny płyn nie nadaje się do każdego rodzaju powierzchni. Domowe płyny są nieco inaczej skomponowane, aniżeli płyny do użytku profesjonalnego. Te stosowane przez firmy, zajmujące się zawodowym sprzątaniem mają zupełnie odmienny skład.

Należy wiedzieć, że większość profesjonalnych środków czystości jest wodorozcieńczalna. Chodzi o to, że w zależności od stopnia zabrudzenia danej powierzchni, roztwór myjący może być mniej lub bardziej stężony. Wówczas nie dochodzi do zbytniego zużycia koncentratu, ani do stworzenia mało skutecznego roztworu. Tylko dokładnie przygotowane roztwory myjące dają zadowalające rezultaty. Proporcje zależą od rodzaju powierzchni i oczywiście od stopnia jej zabrudzenia.

Roztwór myjący do różnych powierzchni

Firmy sprzątające do określonych powierzchni korzystają z przeznaczonych do tego celu, profesjonalnych produktów. Duże powierzchnie wymagają użycia specjalistycznych płynów i w zależności od nagromadzenia zanieczyszczeń wykonania roztworu o optymalnych własnościach myjących. Marka Clinex poleca produkty do profesjonalnego sprzątania różnych powierzchni. Docelowo do utrzymania czystości powierzchni takich jak hale, duże powierzchnie betonowe, czy glazurowane korytarze najlepszym produktem jest Clinex 4Hall. To bardzo wydajny płyn do powierzchni wodoodpornych oraz wykonanych z pcv, żywicy, linoleum, czy kamienia. Jest to produkt, który zapewnia bardzo dużą wydajność po rozcieńczeniu z wodą. Może być używany w myciu ręcznym, jak i maszynowym za pomocą szorowarki. Na powierzchni pozostawia cienką i ochronną warstwę polimerową.

W sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z trudnymi albo też tłustymi zabrudzenia, warto sięgnąć po inny środek, w sam raz do takich zadań. Jest nim Clinex Maxdirt. Płyn ten powstał z myślą o czyszczeniu i pielęgnacji wszelkich powierzchni malowanych, ceramicznych, metalowych itp. W zależności od trudności w usunięciu plam możliwe jest jego dowolne rozcieńczanie, aby stworzyć roztwór o optymalnych własnościach.

Do czyszczenia obić tapicerskich oraz dywanów najlepszą opcją jest użycie rozcieńczanego wodą preparatu Clinex Textile SHP. Swoją popularność zdobył jako środek myjący, który daje znakomite efekty w rozcieńczeniu 2-5%. Stosuje się go po wcześniejszym odkurzeniu tapicerki lub dywanu. Rozcieńczając go zgodnie z żądanym stężeniem, wystarczy później nanieść roztwór za pomocą białego czyściwa. Zaletą produktu jest to, że nie uszkadza kolorowych tkanin, zachowując jej żywą kolorystykę. Co więcej, po oczyszczeniu dywanu albo tapicerki nie zostawia żadnych plam. Nadaje się do tkanin naturalnych i sztucznych, jest dla nich w pełni bezpieczny. 

Precyzyjne przygotowanie roztworu myjącego

Przygotowanie roztworu myjącego zawsze jest uwarunkowane zdolnościami myjącymi danego płynu oraz indywidualnymi potrzebami w celu wyczyszczenia powierzchni, czy usunięcia plam. Każdy ze środków czystości ma precyzyjnie stworzoną recepturę, aby poradzić sobie z nawet uporczywymi zanieczyszczeniami, będąc przy tym bezpiecznym dla mytych powierzchni. Dlatego płyny do profesjonalnego użytku występują w formie skoncentrowanej.

Od stopnia stężenia przygotowywanego roztworu myjącego zależy jego siła w usuwaniu zanieczyszczeń. W niektórych koncentratach stężenie środków czyszczących może być dowolnie ustalane przez użytkownika. Należy jednak pamiętać, że każdy z preparatów posiada instrukcję obsługi, na której podane są optymalne proporcje. Używanie roztworów nazbyt stężonych w przypadku profesjonalnych produktów jest zbyteczne. Powoduje bowiem szybkie ich zużycie. Dowolność w tworzeniu żądanych roztworów wpływa zatem znacznie na ich oszczędność przy jednakowej mocy działania.

Ochrona wrażliwych powierzchni, a stężenie środków czyszczących

Firmy, które zawodowo zajmują się utrzymaniem czystości, powinny sięgać po profesjonalne i bezpieczne środki czyszczące. Dlatego preparaty marki Clinex do mycia różnorakich powierzchni zostały tak skomponowane, aby żaden z ich składników nie zagrażał bezpośrednio danym powierzchniom. Aby jednak zagwarantować ochronę wrażliwych nawierzchni, należy umiejętnie przygotowywać roztwory myjące. Stosowanie się do zaleceń producenta gwarantuje odpowiednie stężenie roztworu, a co za tym idzie jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Warto podkreślić, że większe ich skoncentrowanie w roztworze może generować zbyt silny i czasem nieprzyjemnie drażniący zapach. Należy również wiedzieć, że zbyt częste używanie silnego płynu może w dłuższym czasie rzeczywiście osłabiać strukturę wewnętrzną powierzchni. Dlatego dedykowane preparaty w rękach profesjonalistów dają gwarancję bezwzględnego usunięcia zanieczyszczeń, różnego rodzaju brudu oraz tłustych plam. Produkty te całkowicie zachowują bezpieczeństwo podłoża, czy dywanów, albo wykończeń tapicerskich.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.