Dezynfekcja to proces, którego celem jest zniszczenie jak największej liczby drobnoustrojów chorobotwórczych, wirusów i grzybów. Niestety nosicielem tych drobnoustrojów może być każdy z nas. Dlatego należy poznać ten proces i stosować każdorazowo podczas wykonywania prac mających na celu utrzymanie czystości. W zależności od miejsca wykonywania prac serwisowych (sprzątania) proces mycia i dezynfekcji powinien przebiegać w niżej opisany sposób:

Jedno etapowo (kuchnie, zakłady przetwórstwa spożywczego,):

  • Używając preparatu Barren (wszystkie powierzchnie zmywalne) jest to preparat myjąco dezynfekujący przeznaczony do nawierzchni. Podczas jednorazowej czynności jednocześnie myjemy i dezynfekujemy. Do dezynfekcji tzw. punktowej jak np. narzędzi kosmetycznych, kozetek, leżanek, łóżek solaryjnych, unitów dentystycznych, podeszw butów itp. możemy użyć preparatów gotowych do użycia G 448 BUDENAT top lub Table NPS, oba preparaty to preparaty gotowe do użycia nie wymagają spłukiwania niszczące również virusy HBV i HIV.

Trzy etapowo (sanitariaty);

  • Dezynfekowane powierzchnie należy dokładnie oczyścić z wszelkich zabrudzeń, do tego celu używając np. preparatu  G 440 Perfekt lub 4Dirt (50 ml/10 l wody)
  • Na oczyszczoną powierzchnię (w przypadku użycia silnych preparatów zasadowych należy dodatkowo przepłukać ją czystą wodą) nanosimy roztwór preparatu dezynfekcyjnego np.W3 Bacti  (50ml/10 l wody) i pozostawiamy na czas 15 minut.
  • Następnie zmywamy powierzchnię czystą wodą.

Polecamy również artykuł "Skuteczność środków dezynfekcyjnych" na naszym blogu.

 

Powrót

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.