Sprzątanie po remoncie lub po budowie

Po zakończonej budowie na posadzce, oknach, drzwiach i parapetach znajduje się ogromna ilość pyłu, kurzu i gruzu. Zaczynając sprzątanie, nie możemy od razu wykonać mycia na mokro, ponieważ kurz zamieniłby się w trudne do usunięcia błoto.

Jak zaplanować prace porządkowe po remoncie?

  1. Na początek – sprzątanie na sucho podstawową zasadą, o której powinniśmy pamiętać podczas porządków, mówi o tym, że sprzątanie zawsze należy zacząć od odkurzenia (odpylenia) górnych powierzchni następnie dolnych a dopiero na końcu zabieramy się za sprzątanie „na mokro”, w przeciwnym razie cały pył i kurz szybko zamieniłby się w błoto. W rezultacie takich działań może to doprowadzić do jeszcze większego zabrudzenia, a nawet do zniszczenia świeżo wyremontowanych powierzchni. Podczas wykonywania prac związanych z usuwaniem zabrudzeń "pobudowlanych" warto sięgnąć po dedykowane do tego typu zabrudzeń profesjonalne środki czystości.

  2. Po odkurzaniu czas na mycie poszczególnych powierzchni. Potrzebujemy do tego dobrej jakości ścierek – takich, które dobrze zbierają kurz i nie rozmazują go oraz odpowiednich płynów czyszczących. Będą nam potrzebne płyn do mycia podłóg, szyb i środek, który pozwoli nam szybko i łatwo usunąć osady wapienne i resztki gipsu. Może się też przydać preparat do mycia elementów plastikowych, drewnianych bądź ze stali nierdzewnej, jeśli takie posiadamy. Dobór odpowiedniej chemii pozwoli nam skutecznie usunąć zabrudzenia pobudowlane. Zadbać o wszystkie nowe powierzchnie oraz zabezpieczyć je, aby mogły nam długo służyć.

Mycie „na mokro” różnych powierzchni

Jednym z produktów, które będą nam bardzo pomocne w myciu na mokro jest Clinex 4Dirt. Jest to produkt uniwersalny i bezpieczny dla każdego rodzaju powierzchni. Sporządzając odpowiedni roztwór roboczy, zgodny z zaleceniami producenta, jesteśmy w stanie wykorzystać go do większości zabrudzonych powierzchni. Jest on biodegradowalny i skuteczny w usuwaniu trudnych zabrudzeń. Nadaje się do mycia maszynowego oraz ręcznego.

Doczyszczanie podłóg po zabrudzeniach pobudowlanych

Po zakończonej budowie na posadzce możemy znaleźć osady wapienne, resztki gipsu czy też inne osady mineralne. Z takimi zabrudzeniami najlepiej poradzi sobie kwaśny preparat o niskim pH Clinex M3 ACID. Jest to niskopienny preparat do posadzek wodoodpornych i kwasoodpornych. Ma on dużą silę działania. Doskonale poradzi sobie z osadami mineralnymi. Przed zastosowaniem tego preparatu należy pamiętać, że jest to produkt kwaśny i nie nadaje się na powierzchnie, które nie są odporne na działanie kwasów. Mycie zaczynamy zawszę od najniższego stężenia, aby sprawdzić czy nie uszkodzimy czyszczonej powierzchni. Po zastosowaniu tego produktu na posadzkę, należy ją dobrze przepłukać wodą, aby ją zneutralizować.

Jeżeli na posadzce nie mamy zabrudzeń mineralnych, możemy użyć środków czystości takich, jak Clinex Wood&Panel, do mycia paneli i podłóg laminowanych, czy Clinex Glazur do podłóg glazurowanych lub też skorzystać z preparatu uniwersalnego do każdego rodzaju podłóg jakim jest Clinex Floral.

Mycie okien po remoncie

Do wyczyszczenia okien można wykorzystać preparaty Clinex Glass oraz Clinex Glass Foam. Są to skuteczne płyny do mycia szyb, luster, powierzchni emaliowanych i laminowanych, a także elementów ze stali nierdzewnej. Wzbogacone są dodatkowo w środki antystatyczne, które zapobiegają szybkiemu osadzaniu się kurzu.

Sprzątanie powierzchni drewnianych

Powierzchnie drewniane, takie jak poręcze schodów, futryny, drzwi bardzo dobrze będą się prezentowały, gdy do ich czyszczenia i pielęgnacji użyjemy produktów Clinex Delos Shine lub Clinex Delos Mat. Będą wtedy zabezpieczone, a kurz nie będzie na nich osiadał.

Na posprzątanie nowo powstałego budynku trzeba poświęcić wiele czasu i energii. Bez tego ostatniego, bardzo ważnego etapu nie osiągniemy zamierzonego celu. Kiedy już jednak wszystko będzie czyste, możemy z przyjemnością meblować nasz nowy biurowiec.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.