Food Truck utrzymanie czystości

Food trucki od restauracji różnią się tylko tym, iż są kuchnią mobilną. W wyobrażeniu ludzi utrwaliło się przekonanie, że food truck to zaniedbana przyczepa kempingowa. Na szczęście, taki wizerunek odchodzi pomału w zapomnienie. Obecnie realia są inne. Food trucki to estetyczne przyczepy, w których pracują uśmiechnięci, młodzi ludzie. Zarówno w restauracji, jak i w kuchni mobilnej pożądane są higieniczne warunki przygotowywania potraw. Ograniczona powierzchnia furgonetek nawet bardziej niż duża powierzchnia kuchni restauracyjnej, wymusza na pracownikach utrzymanie porządku w miejscu pracy.

Na małej przestrzeni niebanalnego lokalu często musi zmieścić się cała kuchnia. W takim lokalu nie ma miejsca na brudne naczynia. Kolejnym powodem dla którego powinno nam zależeć na ładnym i czystym wnętrzu food trucka jest to, iż potrawy przygotowywane są na oczach klientów. Zaniedbane i brudne wnętrze może skutecznie odstraszyć potencjalnego klienta, nawet gdyby dania serwowane przez kucharza były naprawdę pyszne. Obecnie konkurencja na rynku jest coraz większa, więc nasz klient bez większego wysiłku zje coś pysznego u naszego kontrpartnera. Należy też pamiętać, że jadłodajnie na kółkach znacznie częściej niż restauracje odwiedza Państwowa Inspekcja Sanitarna. W związku z czym muszą być zawsze przygotowane na kontrolę.

Środki utrzymania czystości dla kuchni foodtrucków

Niezbędnym wyposażeniem każdego pojazdu typu food truck są urządzenia gastronomiczne: opiekacz do bułek, frytownica, naleśnikarka, blender, płyta grillowa, rożen, kuchenka, oraz urządzenia techniczne: lodówka, okap gastronomiczny, zlew. Trudno jest przygotować smaczne jedzenie, gdy urządzenia są zaniedbane i brudne. Higieniczne warunki pozwolą przygotować posiłki nie tylko wysokiej jakości, ale również zdrowe i bezpieczne dla konsumenta. Dla satysfakcji gości warto systematycznie dbać o czystość i higienę. W utrzymaniu czystości pomocne będą profesjonalne środki czystości dedykowane do pomieszczeń gastronomicznych. Środki takie, dzięki większej zawartości substancji aktywnych są skuteczniejsze.

Czym poskromić tłuste zabrudzenia z powierzchni?

Największym problemem w kuchni są tłuste zabrudzenia. Preparatem, który skutecznie usunie tłuste zanieczyszczenia, a przy tym jest bezpieczny dla każdego materiału, jest Clinex 4 Dirt. Doskonale rozpuszcza stare zanieczyszczenia olejowo-tłuszczowe pochodzenia zwierzęcego, roślinnego i wielowarstwowe powłoki brudu. Będzie pomocny w myciu blatów, szafek czy podłogi.

Preparat jest w pełni profesjonalny, dlatego przed jego użyciem należy się zapoznać z informacjami, które producent umieścił na etykiecie. Niewątpliwą zaletą Clinex 4 Dirt jest ilość powierzchni, na których można go zastosować. To z pewnością odciąży ekipę sprzątającą, przez co jej praca stanie się wydajniejsza i zawsze będzie przyniosła zadowalający efekt.

Clinex 4 Dirt z uwagi na wielość powierzchni, na których może być stosowany, jest preparatem bardzo wydajnym, dlatego tak często sięgają po niego profesjonalne firmy, gdyż produkt pozwala zminimalizować koszty sprzątania.

Każda osoba prowadząca food-truck wie, jak ważna jest czystość. Często na małej powierzchni trzeba przygotować wiele różniących się od siebie potraw. Ograniczenia wynikające z małej powierzchni sprawiają, że każdy dodatkowy centymetr wolnej przestrzeni przekłada się na większy komfort pracy. Wygospodarowanie miejsca na środki czystości jest niezwykle trudne a czasem wręcz niemożliwe. Dlatego warto mieć przy sobie poręczny Clinex 4 Dirt, dzięki któremu zadbasz o czystość, a przy tym nie stracisz cennego miejsca do pracy.

Środki do dezynfekcji powierzchni w foodtruckach

Mówiąc o czystości w kuchni nie możemy zapomnieć o dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest Clinex Barren. Doskonale sprawdzi się w myciu lodówki czy dezynfekcji blatów oraz pojemników, w których przechowywana jest żywność. To zasadowy preparat na bazie trzeciorzędowej alkiloaminy o działaniu bakterio- i grzybobójczym, przeciw grzybom drożdżopodobnym, przeznaczony do dezynfekcji i mycia wodoodpornych powierzchni, urządzeń mających bezpośredni kontakt z żywnością. Podstawowym preparatem w każdej kuchni jest płyn do mycia naczyń. Polecanym ze względu na swoje właściwości odtłuszczające oraz na wysoką ekonomiczność jest Clinex Handwash. Dzięki wysokim zdolnościom do emulgowania tłuszczów skutecznie usuwa wszelkiego typu zabrudzenia – zarówno w ciepłej, jak i zimnej wodzie.

Clinex Fast Gast i Clinex Grill – do usuwania tłustych zabrudzeń z urządzeń gastronimicznych

Żaden food truck nie poradzi sobie bez produktu, który usuwa przypalone tłuste zabrudzenia. Płyta grillowa, frytownica, ruszt to urządzenia wyjątkowo trudne do utrzymania w czystości. W przypadku takich zabrudzeń marka Clinex poleca profesjonalne produkty Clinex Fast Gast lub Clinex Grill. Clinex Fast Gast jest to gotowy do użycia produkt do usuwania wszelkich tłustych zabrudzeń. Dzięki zdolności do emulgowania tłuszczu, rozpuszcza silne i uporczywe zabrudzenia olejowo-tłuszczowe, przypalone resztki jedzenia, nie pozostawiając przy tym smug i zacieków na czyszczonych powierzchniach, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych związków chemicznych jest dla nich bezpieczny. Doskonale sprawdzi się w myciu kuchenek lub okapów kuchennych. Clinex Grill jest to preparat o bardzo silnym działaniu, który bez problemu usuwa zapieczony tłuszcz i brud z powierzchni odpornych na alkalia. Nadaje się do mycia grilli, piekarników, rożen, rusztów. Ze względu na zastosowane składniki należy pamiętać, że preparat należy stosować na zimne piekarniki i ruszta.

Podsumowanie

Utrzymanie pomieszczeń gastronomicznych w czystości jest sporym wyzwaniem. Bardzo ważna jest systematyczność. Czym starszy brud, tym trudniejszy jest on do usunięcia. Ze względu na rosnącą konkurencję, aby zachęcić konsumentów do spożywania posiłków w naszym mobilnym lokalu poza smacznymi potrawami również aspekt ładnego i czystego wnętrza jest bardzo ważny.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.