ECOLABEL - znak ekologiczny

Kiedy jesteś w pośpiechu wybierając towar w sklepie, pośród wielu oznaczonych zielonym znakiem, może być Tobie trudno ocenić, którym z nich zaufać. Logo Ecolabel ułatwia zidentyfikować produkt, który jest zarówno przyjazny środowisku ale i wydajny oraz dobrej jakości. Logo można znaleźć na opakowaniu każdego produktu ekologicznego UE. Aby produkty mogły być zakwalifikowane do oznakowania ekologicznego UE, muszą być zgodne z listą kryteriów. Kryteria środowiskowe określone przez zespół ekspertów z wielu zainteresowanych stron, w tym organizacji konsumenckich oraz przemysłu. Cały cykl życia produktu jest brany pod uwagę - od wydobycia surowców do produkcji, opakowania i transport, aż po swój koniec w pojemniku na odpady przeznaczone do recyclingu.

ECOLABEL - znak ekologiczny

Takie podejście gwarantuje, że cykle życia produktów mają w minimalnym stopniu oddziałowywać na środowisko i zostały one zmniejszone w porównaniu do podobnych produktów dostępnych na rynku. Produkty oznaczone ecolabel posiadają również dobrą wydajność. Więcej informacji na ecolabel.eu.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest lub będzie Tobie przydatny, lub po prostu spodobał się Tobie kliknij na ikonkę FB ;) 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.