Doczyszczanie i mycie bieżące posadzki gresowej w systemie Erol®

Walczysz na co dzień z wyzwaniem, jakim jest doczyszczanie gresu i płytek antypoślizgowych?

Buzil ma dla Ciebie rozwiązanie! Nasz system doczyszczenia oferuje wiele zalet w kwestii czyszczenia bieżącego, intensywnego oraz gruntownego gresu. Bo skuteczne czyszczenie przy małym zużyciu środka to oszczędność czasu i pieniędzy!

Płytki gresowe to materiały z kamionki szlachetnej, których podstawowe cechy to mikroporowatość, częściowe szkliwienie oraz szlif na wysoki połysk. Wszystko to skutkuje jedynie nie wielką absorbcją wilgoci przez materiał. Surowce, z których powstaje gres są mielone na bardzo drobno, a następnie są przesiewane, po czym z dodatkiem wody wylewane w formy podciśnieniem ok. 400barów. Po uformowaniu płytki są suszone, przy czym suszenie, które ma miejsce w temperaturze 200°C – 300°C nie może odbywać się zbyt gwałtownie, po to, żeby uniknąć odprysków i rys. Następnie płytki są wypalane w temp.ok.1350°C. Nieszkliwione, szkliwione lub polerowane – płytki oferowane są w rozmaitych postaciach, kolorach i designie. Co ciekawe, kamienie, wyroby drewniane, korek itp. – materiały te często są kopiowane i do złudzenia przypominają gres. Płytki gresowe wyróżniają się jednak tym, że są wyjątkowo mocne i odporne na wiele środków chemicznych. Charakteryzują się jednak że strukturą mikroporowatą, co może być uciążliwe w utrzymywaniu ich w czystości. W mikropory wnikają bowiem najmniejsze cząsteczki brudu oraz wapnia i przyczepiają się. Prowadzi to do szarzenia powierzchni płytki. Do optymalnego czyszczenia płytek gresowych zaleca się nowoczesne mopy z mikrofazy.

Do mycia maszynowego, gruntownego oraz intensywnego rekomendujemy nasz system Erol® w połączeniu z padami z mikrofazy. Specjalistyczny zasadowy środek Erol® G490 szybko i bez problemu usuwa najcięższe organiczne i nieorganiczne zabrudzenia, tj. olej, tłuszcz czy białko. Natomiast kwaśny produkt Erolcid® G491 rozpuszcza zupełnie wapień, cement oraz złogi rdzy zarówno w przypadku gresu, jak i płytek antypoślizgowych.

Za pomocą systemu Erol® osiągniesz perfekcyjny efekt czyszczący. Obydwa produkty są niskopienne i mogą bez problemu być stosowane w maszynie jednotarczowej oraz automacie szorująco - zbierającym. Erol® G490 oraz Erolcid® G491 ujęte są na liście RK. Środki bez substancji powierzchniowo czynnych OTens G500 oraz OTensAzid G501 można stosować do bieżącej pielęgnacji. OTens G500 to środek zasadowy na bazie kwasu cytrynowego. Dzięki szybkiemu czasowi działania wszystkie najczęściej spotykane zabrudzenia usuwa on bez pozostawiania resztek i to już przedozowaniu od 20ml/10lwody. Kwaśny produkt OTens Azid G501 przy regularnym stosowaniu usuwa zabrudzenia wapienne i mineralne na posadzce bez pozostawiania resztek jakichkolwiek substancji. W ten sposób zapobiega się szarzeniu na długi czas. Obydwa produkty są niskopienne i można stosować je w automatach czyszczących. OTens G500 oraz OTensAzid G501 jako produkty systemowe to optymalne rozwiązanie dla pielęgnacji gresu. Po trzech myciach produktem OTens G500 zaleca się jednorazowe zastosowanie środka OTensAzid G501. W ten sposób unikamy nawarstwiania się powłok wapiennych, zmniejszamy prawdopodobieństwo ponownego zabrudzenia i jednocześnie odkładamy w czasie czyszczenie gruntowne.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.