Dezynfekcja powierzchni w siłowni i na basenie

Utrzymanie czystości w klubach fitness – w jaki sposób?

Aby spełnić wymogi klientów odnośnie czystości, higieny, warunków sanitarnych oraz  świeżości, dającej się wyczuć” nosem, obiekty fitness i kluby sportowe powinny stosować profesjonalne środki czystości. Ale przede wszystkim należy pamiętać o dezynfekcji.

Z badań Fit Rated przeprowadzonych w 27 siłowniach w USA wynika, że 70 procent bakterii znalezionych na przyrządach do ćwiczeń może być groźnych dla zdrowia. Aż 31 procent to bakterie oporne na antybiotyki (tzw. gram ujemne), a 41 procent to bakterie gram-dodatnie powodujące choroby skóry. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o regularnej dezynfekcji przedmiotów do ćwiczeń, a także powierzchni, z którymi klienci placówek sportowych mają bezpośredni kontakt.

Dezynfekcja w obiektach sportowych

W obiektach sportowych takich jak baseny, hale sportowe czy siłownie możemy spotkać bardzo dużą ilość powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Dlatego najlepszym wyborem do wyczyszczenia zabrudzeń będzie produkt uniwersalny, bezpieczny dla każdej czyszczonej powierzchni. Przykładem takiego preparatu jest Clinex 4 DIRT, uniwersalny preparat do usuwanie wszelkiego typu tłustych zabrudzeń z różnych powierzchni. Zastosowanie tego preparatu gwarantuje wyczyszczenie typowych zabrudzeń, które możemy znaleźć w obiektach sportowych.

W przypadku omawianych powierzchni musimy pamiętać nie tylko o wyczyszczeniu. Ważna jest również dezynfekcja powierzchni użytkowej. Dobrym wyborem do dezynfekcji podłóg będzie Clinex Barren. Jest to preparat o działaniu bakterio- oraz grzybobójczym. Sprawdza się do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wodoodpornych, takich jak podłogi w szatniach, na siłowniach czy basenach.

Dezynfekcja urządzeń sportowych i szatni

Jeżeli zależy nam na preparacie do dezynfekcji elementów takich, jak: klamki, siedzenia czy elementy maszyn do ćwiczeń możemy zastosować Clinex Nano Protect Silver Table. Jest to produkt gotowy do użycia z wygodnym spryskiwaczem do dezynfekcji wszystkich powierzchni zmywalnych. Dzięki zawartości aktywnych NANO cząsteczek preparat niszczy bakterie, grzyby oraz zarodniki. Doskonale nadaje się do codziennej i okresowej dezynfekcji.

Dezynfekując szatnie, gdzie codziennie przewija się spora ilość osób, należy pamiętać o dokładnym pozbyciu się bakterii i grzybów z toalet. Są to miejsca gdzie tych bakterii jest wyjątkowo dużo. Z pomocą w tym przypadku przyjdzie nam Clinex W3 Bacti, kwaśny preparat o właściwościach dezynfekujących w zakresie bakteriobójczym i grzybobójczym. Przeznaczony jest od mycia i dezynfekcji pomieszczeń sanitarnych. W procesie dezynfekcji równie ważną sprawą po za użyciem odpowiedniej chemii jest właściwy dobór sprzętu. W tym przypadku odpowiednim wyborem będzie stelaż Blik oraz mop z bawełny, który po użyciu należy wyprać w temperaturze 90 stopni, wówczas mamy pewność iż nic w mopie nie zostało i nie namnażało się powtórnie.

Wszystkie wymienione produkty dezynfekujące posiadają pozwolenie na obrót produktem biobójczym. 

Podsumowanie

Dbając o czystość w szatniach, na siłowniach, basenach czy innych ośrodkach sportowych należy pamiętać, że oprócz dokładnego wyczyszczenia wszystkich powierzchni, należy je także dokładnie zdezynfekować. Wyczyszczone, pachnące świeżością  i zdezynfekowane miejsce na pewno będzie się cieszyło dużą popularnością i pozytywną opinią osób tam przebywających.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.