Clinex W3 Active

Łazienka jest miejscem, które wymaga szczególnego podejścia do tematu sprzątania. Oczekujemy czystości, higienicznych warunków i przyjemnego zapachu. Stan w jakim znajduje się łazienka wpływa na wizerunek całego obiektu, w którym się ona znajduje.

Rodzaje zabrudzeń łazienkowych

Podczas sprzątania łazienki możemy się spotkać z takimi zabrudzeniami, jak: kamień wodny, osad wapienny, rdza, osad z mydła, pleśń, pozostałości kosmetyków. Kamień wodny to osad węglanu wapnia i magnezu, tworzący się w efekcie termicznego rozkładu wodorowęglanów wapnia i magnezu, znajdujących się w wodzie, szczególnie twardej. Woda zawiera różne związki mineralne i przepływając przez instalację oddaje je. Związki mineralne osadzają się na powierzchni i powstaje kamień. Tworzy się on w miejscach, gdzie przepływa bieżąca woda (wylewki kranów i prysznica) oraz w miejscach wilgotnych, które okresowo wysychają  (np. wokół kranu, na poziomych powierzchniach umywalki, w muszli klozetowej, w kabinie prysznicowej). Do usuwania kamienia wodnego, rdzy czy osadu wapiennego stosuje się środki o bardzo niskim pH. Używając takich preparatów trzeba być jednak bardzo ostrożnym, gdyż w łazience możemy się spotkać z materiałami kwasoodpornymi np. płytki z porcelany, ceramiki, granitu, ale również z takimi, które są bardzo delikatne i produkty kwasowe uszkodzą ich powierzchnię, np. marmur, lastryko, PCV, beton, klinkier, emalia, fugi, armatura łazienkowa malowana proszkowo, powierzchnia akrylowej wanny i brodzika oraz pozostała galanteria łazienkowa.

Clinex W3 Active

Clinex W3 Forte jest to preparat gotowy do użycia, zalecany do gruntownego mycia powierzchni odpornych na działanie kwasów. Usuwa silne zabrudzenia i likwiduje zapachy urynowe. Clinex W3 Multi to koncentrat w postaci żelu, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się w myciu muszli klozetowych, pisuarów, bidetów, porcelanowych umywalek, brodzików i wanien, co dodatkowo ułatwia specjalnie wyprofilowana końcówka. Posiada przyjemny zapach. Można go również stosować po rozcieńczeniu do mycia posadzek w pomieszczeniach sanitarnych oraz do mycia fug. Na szczególną uwagę zasługuje W3 Active Shield, który jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni, zawiera w składzie polimery oraz ma właściwości hydrofilowe w odróżnieniu od większości produktów zabezpieczających, które posiadają właściwości hydrofobowe.

Clinex W3 Active

Produkty o właściwościach hydrofobowych powodują, że powierzchnia nimi pokryta odpycha wodę ponieważ kąt zwilżania wody jest wysoki. Jest to kąt utworzony przez powierzchnię i płaszczyznę styczną do powierzchni cieczy. Im większy kąt zwilżenia tym mocniej dana powierzchnia odpycha wodę. W efekcie na powierzchni tworzą się krople wody, które wysychając pozostawiają ślady. W przypadku efektu hydrofilowego kąt zwilżania jest mały dzięki czemu woda rozpływa się po powierzchni. Działanie powłok hydrofilowych polega na równomiernym rozkładzie cząsteczek wody. Krople łączą się ze sobą i tworzą warstwę, która szybko spływa i odparowuje nie pozostawiając smug. W3 Active Shield powoduje również, że czyszczona powierzchnia jest błyszczące, efekt ponownego osadzania się brudu jest opóźniony a proces kolejnego mycia jest łatwiejszy gdyż zawarte w nim polimery wypełniają mikrorysy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.