Clinex Glass jak czyścić szkło

Podstawową cechą i zadaniem powierzchni szklanych jest ich przejrzystość. Oczekujemy, że będą one błyszczące, przezroczyste i bez smug. Aby taki efekt osiągnąć musimy o to odpowiednio zadbać, ponieważ powierzchnie szklane niestety mają to do siebie, że widać na nich każdą najmniejszą smugę, odcisk palca czy pyłek kurzu.

Jaki płyn do mycia szyb i powierzchni szklanych?

Powierzchnie szklane są powierzchniami bardzo trudnymi w utrzymaniu czystości. Można czasem poświęcić bardzo dużo czasu, aby ładnie wyglądały, a i tak nie osiągniemy zamierzonego celu. Wystarczy, że zaświeci słońce i okazuje się, że na szkle widoczne są smugi. Myjąc szyby, należy zadbać o dobrej jakości czystą ściereczkę oraz odpowiedni płyn do mycia. Nie może to być płyn, który będziemy musieli długo wycierać do sucha. Powinien on sam szybko odparować z powierzchni, nie pozostawiając smug.


Drugą ważną cechą płynu dobrej jakości jest skuteczne usuwanie kurzu, pyłków drzew i insektów. Jeśli płyn nie radzi sobie z tym podstawowym zadaniem, to powinniśmy poszukać innego. Kolejną, równie istotną, cechą płynu do szyb jest jago zapach. Nie może on być drażniący, ani nieprzyjemny, ponieważ rozpylając go po powierzchni szyby mamy z nim bezpośredni kontakt. W płynach do mycia szyb często możemy wyczuć zapach alkoholu, octu, amoniaku oraz dodatek kompozycji zapachowej. Nowoczesne płyny do mycia szyb bardzo dobrze radzą sobie z tłustymi plamami i wszelkimi innymi zanieczyszczeniami. Te lepsze mają również właściwości zabezpieczające przed ponownym, szybkim osadzaniem się brudu.

Podsumujmy –  Cechy dobrego płynu do mycia szyb i powierzchni szklanych:

  • Szybko sam odparowuje bez konieczności długiego wycierania do sucha.
  • Nie pozostawia smug.
  • Nadają połysk czyszczonej powierzchni
  • Skutecznie usuwa kurz, tłuszcz oraz zabrudzenia organiczne np. pyłki drzew i insekty.
  • Przyjemnie pachnie – nie może być drażniący.
  • Posiada właściwości zabezpieczające przed ponownym osadzaniem się brudu – np. polimery wypełniające mikrorysy

Do czego można używać płynu do mycia szyb?

Płyny do mycia szyb mają wszechstronne zastosowanie. Nie obędą się bez nich okna, błyszczące lustra, szklane drzwi i stoliki, witryny sklepowe, elementy wykonane ze stali nierdzewnej i wszystkie inne szklane powierzchnie, na których przejrzystości nam zależy. Warto mieć pod ręką taki płyn, kiedy na szkle pojawią się poodbijane palce i smugi. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór preparatów do mycia szkła. Dostępne są płyny gotowe do użycia oraz koncentraty. Płyny różnią się też sposobem aplikacji, możemy wybierać wśród pianek, płynów i aerozoli. Zapachy produktów również są coraz bardziej różnorodne.

Płyn do mycia szyb bez amoniaku – Clinex  Glass

W ostatnim czasie pojawił się na rynku nowy produkt do mycia szyb marki Clinex. Jest to Clinex Glass – bez amoniaku, w nowej odświeżonej formulacji. Preparat ten jest gotowy do użycia, występuje w postaci płynu. Usuwa najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuszcz, a nawet insekty. Wzbogacony jest o polimery, które opóźniają osadzanie się kurzu, ponieważ wypełniają mikrorysy na powierzchni szyby nadając jej połysk – zapobiega to dostawaniu się brudu i pary wodnej w głąb czyszczonej powierzchni. Dzięki temu powierzchnia nie brudzi się tak szybko, a proces kolejnego mycia jest znacznie uproszczony. Produkt szybko wysycha i odparowuje z czyszczonej powierzchni, nie pozostawiając smug. Posiada przyjemny, cytrynowy zapach.

Regularne, a przede wszystkim efektywne i skuteczne mycie powierzchni szklanych pozwoli nam cieszyć się ich blaskiem. Czyste szkło będzie pięknie odbijało światło i wnętrza, w których jest obecne, będą jaśniejsze. W osiągnięciu tego celu pomoże nam odpowiedni produkt do mycia szyb i wszystkich szklanych elementów. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tego odpowiedniego ponieważ pomoże nam to skrócić czas mycia szkła oraz efekt czystości będzie utrzymywał się dłużej.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi produktami marki Clinex do mycia szyb, opisanymi na naszym blogu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.