Wyroby ze stali często narażone są na korozję i powstawanie na ich powierzchni różnego rodzaju nalotów w związku z tym wymagają częstego czyszczenia i konserwacji. W zależności z jakim rodzajem stali mamy do czynienia wyróżnia się dwa procesy: konserwacji i czyszczenia.

 • Czyszczenie powierzchni nowych lub nie pokrytych koroją:
  - naloty kurz i inne zabrudzenia usuwamy przy pomocy ściereczki z mikrofazy lub czyściwa włókninowego nasączonego preparatem G505 Metapol następnie zmywamy czystą wodą.
 • Czyszczenie powierzchni pokrytych śladami rdzy:
  - faza pierwsza polega na usunięciu rdzawych wykwitów, w tym celu używamy zmoczone czyściwo włókninowe nasączone prepartem o kwaśnym odczynie np. G465 WC Cleaner następnie czyszczona powierzchnię dokładnie spłukujemy wodą w celu usunięcia kwaśnego preparatu.
 • Konserwacja:
  - po dokładnym osuszeniu powierzchni przeprowadzamy zabieg konserwacji. Na konserwowaną powierzchnię nanosimy preparatG542 BUZ®Finesse następnie czystą i suchą ściereczką wycieramy powierzchnię uzyskując w ten sposób czystą i zbezpieczoną powierzchnię.
  - w przypadku czystych, powierzchni preparat G542 BUZ®Finesse może być stosowany bez czyszczenia wstępnego.

Powrót

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.