Na koszty utrzymania czystości i higieny składa się wiele czynników. Optymalizacja ich często sprowadza się do zakupu tanich środków o bardzo niskiej zawartości substancji czynnych, co pociąga za sobą marne efekty ich użycia. Profesjonalne środki czystości to najczęściej koncentraty i super-koncentraty, precyzyjne dobranie środka i przestrzeganie jego dozowania to droga do osiągnięcia sukcesu w obniżeniu kosztów sprzątania. Czasy gdy środki czystości dozowało się "na oko" i wyznawało zasadę "że im więcej tym lepiej" dawno się skończyły. Przedozowywanie nowoczesnych środków  czystości będzie miało odwrotny efekt od oczekiwanego, w przypadku mycia powierzchni podłóg, okien najczęściej po wyschnięciu pozostaną smugi, a winę za ten stan najczęściej zrzuca się na preparat. Problem nadmiernych kosztów związanych z zakupem środków czystości środki związany jest przede wszystkim z ich nieprawidłowym dozowaniem i na tej kwestii należało by się skupić.

Każdy skoncentrowany środek chemiczny powinien być wyposażony w kartę techniczną produktu z której dowiemy sę jak dozować i jak stosować dany środek chemiczny. Często producenci dołączają do produktów miarki lub dozowniki, które ułatwiają ich precyzyjne dozowanie. Innym skutecznym i oszcędzającym czas na przygotowanie roztworu roboczego rozwiązaniem jest stosowanie dozowników przepływowych, tzw. "stacji dozujących". To rozwiązanie przy dobrze dobranych parametrach mieszacza uniemożliwaia przedozowanie środków chemicznch.

Nasza firma udostępnia bezpłatnie stacje dozujące w formie użyczenia, na podstawie umowy współpracy. Zapewniamy pełną obsługę profesjonalne doradztwo, dogodne formy płatności, pełny serwis, gwarancję, stałość i terminowość dostaw

Obniżyć koszty możemy tylko i wyłącznie poprzez zastosowanie profesjonalnych środków chemicznych, profesjonalnego sprzętu w powiązaniu z właściwą technologią ich stosowania i w oparciu o sprecyzowane plany higieny.

Powrót

Nasza strona internetowa używa pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu. Wykorzystujemy niezbędne pliki cookies w celu świadczenia usług dostosowania serwisu do potrzeb Użytkowników.